Resultater

2016 bedste resultter:

  • Nummer 2 SGP/EM Kval i Slangerup
  • Nummer 2 dansk SGP Kval i Esbjerg
  • Nummer 6 SGP semifinale Lonigo
  • Nummer 11 SGP finale i Vetlanda
  • Vinder DM Semifinle i Glumsø
  • Vinder DM kvartfinle i Outrup
  • Bronze DSL Esbjerg


2015 bedste resultater:

  • Sølv U21DM i Brovst
  • Sølv U21VM Hold i Mildura, Australien
  • Vinder Best Pairs med Danmark
  • Nummer 5 Senior DM i Slangerup
  • Nummer 4 U21VM
  • Sølv med Esbjerg i Superligaen
  • Sølv med Indianerne i Elitserien (Sverige)


2014 bedste resultater:

  • U21 Danmarks mester
  • Sølv v. U21 Verdensmesterskabet for hold
  • Sølv m. Esbjerg for hold
  • nr. 5 v. Senior Danmarksmesterskabet
  • Top 20 Engelsk rangliste
  • Vinder af U21 VM semifinale

2013 bedste resultater:

  • Verdensmester for Hold U 21
  • Danske Superliga mestre for hold Kaptajn
  • Sølv i den Svenske Elite league med Vetlanda
  • Guld i den Polske Ekstra liga med Zielona Gora
  • Vinder af semi finalen VM U 21 individuel Lonigo Italien
  • Nr 2 v VM U21 R.4 individuelt i Terenzano Italien
  • Vinder af den Danske U 21 EM VM kval i Outrup
  • Vinder af Semi finalen VM U 21 i Tyskland
  • Top 10 Topscorer listen Danske kørere Superligaen
  • Top 3 Topscorer listen Premier League England

2012 bedste resultater:

  • Verdensmester - World Cup Winner - A-Landsholdet
  • Bronze vinder - U21 Verdensmester skabet
  • Danskemestre i Superligaen - Esbjerg
  • Nr.5 til U21 DM
  • Nr.6 til DM Senior
  • Sølv vinder i Tysk Bundesliga - Straslsund
  • Sølv til U21 EM Hold - Hold kaptajn
  • A-Landsholdskører

2011 bedste resultater:

  • Vinder DM senior kvartfinale Holstebro 14 point
  • Nr 2 VM/EM U21/U19 kval VSK
  • Nr 5 VM U 21 nordisk kval
  • U19 Nordisk Mester
  • Nr 7 U19 UEM
  • Vinder af U19 EUM semifinale
  • 18 ud af 18 I en 1. div. match
  • 16 ud af 18 I en Liga match
  • Wildcard til Parken kører nr 16
  • Sølv v EM U 19 for hold Lendava Slovenien
  • Sølv v VM U 21 Hold Balokova Rusland
  • Vinder DM Semi finale U 21 maks point
  • A-Landsholdskører
2010 bedste resultater:
  • VM/EM kvalifikation nr 2 13 point
  • DM kval nr 2 14 point
  • Vinder af DSL CUP mini GP
  • Vinder DFDS CUP
  • Vinder DFDS Super Finalen
  • Nr 5 DM U 21 Finalen
  • Bronze Superliga Vojens
  • Sølv 1 div Glumsø
  • Vinder Målilla Open U 21 maks point.
  • Årets stjerneskud.
  • Årets Fighter i Superligaen.
  • Landsholdskører
2009 bedste resultater:
  • DM sølv.
  • EM sølv.
  • VM bronze.
  • Landsholdskører
2008 bedste resultater:
  • VM sølv.
  • VM hold guld.
  • EM bronze.
  • Danmarksmester
  • Landsholdskører
2007 bedste resultater:
  • VM Bronze.
  • DM Sølv.
  • VM hold guld.
  • Landsholdskører

Log ind



Her er du: Resultater